Загроза шпигунського ПЗ: Apple попереджає користувачів в 92 країнах

Загроза шпигунського ПЗ: Apple попереджає користувачів в 92 країнах

Apple попереджає користувачів у 92 країнах про атаки шпигунським ПЗ

В середу компанія Apple розіслала повідомлення про загрозу користувачам iPhone в 92 країнах, попереджаючи їх про можливість бути ціллю атак шпигунського ПЗ.

Компанія надіслала повідомлення особам в 92 країнах о 12 годині за тихоокеанським часом середи. Вона не розкрила особу зловмишлеників або країни, де користувачі отримали сповіщення.

“Apple виявила, що вас атакує шпигунське ПЗ, для віддаленого компрометування iPhone, пов’язаного з вашим Apple ID -xxx-“, – написано в попередженні до постраждалих клієнтів.

“Ця атака, ймовірно, спрямована саме на вас через вашу особистість або заняття. Хоча неможливо досягти абсолютної впевненості при виявленні таких атак, у Apple високі шанси на це – будь ласка, віднесіться до цього серйозно”, – написали Apple в тексті, який отримали TechCrunch.

Виробник iPhone надсилає цей тип повідомлень кілька разів на рік і повідомляв користувачів про такі загрози в понад 150 країнах з 2021 року.

Також ідентичне попередження надійшло декільком журналістам і політикам в Індії в жовтні минулого року. Пізніше неприбуткова група з прав людини Amnesty International повідомила, що виявила інвазивне шпигунське ПЗ Pegasus від ізраїльської фірми NSO Group на iPhone відомих журналістів в Індії.

Попередження про шпигунське ПЗ надходить в час, коли багато країн готуються до виборів. Протягом останніх місяців багато технологічних компаній попереджали про зростаючі зусилля державних структур впливати на результати деяких виборів.

“Ми не можемо надати більше інформації про те, що спонукало нас надіслати вам це повідомлення, оскільки це може допомогти шпигунам адаптувати свою поведінку, щоб уникнути виявлення в майбутньому”, – зазначила компанія впливованим клієнтам.

Раніше вона описувала атакувальників як “державно-спонсоровані”, але замінила всі такі посилання на “шпигунські атаки, наймані”.

У попередженні клієнтам додається: “Шпигунські атаки, такі як ті, що використовують Pegasus від групи NSO, вкрай рідкісні і значно більш складні, ніж звичайна кіберзлочинність або споживче шкідливе програмне забезпечення”.

Apple зазначила, що вона виключно покладається на “внутрішню інформацію та розслідування загроз, щоб виявити такі атаки”. “Хоча наші розслідування ніколи не можуть досягти абсолютної впевненості, попередження від Apple – це високоймовірні попередження, що користувач був індивідуально вибраний об’єктом шпигунської атаки, і до цього слід віднестися дуже серйозно”