Внутрішні документи інвесторів TikTok, які нещодавно з’явилися у ЗМІ, свідчать про те, що орієнтовна вартість популярного додатку складає $100 млрд. Однак, ByteDance, материнська компанія TikTok, залишить найціннішу частину сервісу — його алгоритми у своїй власності. Такий крок може перетворити TikTok на платформу з величезною кількістю контенту, яка не зможе ефективно окупати себе самостійно.
Запровадження обмеження на продаж алгоритмів TikTok було накладено китайським урядом ще задовго до рішення про його заборону, а саме у 2020 році, коли колишній президент США Дональд Трамп вперше висловив наміри придбати сервіс. Попри те, що придбання TikTok без його алгоритмів виглядає сумнівною та не дуже раціональною ідеєю, вже з’явилися потенційні покупці. Серед них виділяються мільярдер Френк Маккорт і колишній міністр фінансів США Стівен Мнучин.
Мнучин наголосив, що додаток без його алгоритмів не коштує тих грошей що за нього хочуть отримати власникі. В інтерв’ю Bloomberg він заявив, що планує «перебудувати технологію». Однак, чи вдасться йому це у разі покупки, залишається під великим питанням.
Попри всі ці плани, остаточні рішення ще не прийняті. ByteDance, якій належить TikTok, планує судитися з урядом США, стверджуючи, що закон про заборону її відеосервісу порушує Конституцію США. Китайська компанія твердо стоїть на своєму, вважаючи, що має право на справедливий ринок.
Вся ця ситуація додає невизначеності щодо майбутнього TikTok. Інвестори та користувачі з нетерпінням стежать за розвитком подій, адже від цього залежить, чи зможе платформа зберегти свої унікальні можливості та залишитися конкурентоспроможною на світовому ринку.
Нагадаємо, що TikTok здобув популярність завдяки своїм алгоритмам, які забезпечують користувачам надзвичайно точні та персоналізовані рекомендації відео. Втрата цієї технології може значно вплинути на ефективність додатку і його привабливість для користувачів. Тому майбутнє TikTok без його алгоритмів викликає багато запитань і сумнівів у експертів та аналітиків.