Google випробовує великі мовні моделі, щоб допомогти користувачам знаходити більше цікавих місць у Google Maps

Google Maps

Компанія Гугл внесла генеративний штучний інтелект в Google Maps, обіцяючи допомагати користувачам знаходити цікаві місця за допомогою великих мовних моделей.

Ця функція буде відповідати на запитання про рекомендації щодо ресторанів або покупок, наприклад, використовуючи свою мовну модель для аналізу детальної інформації Maps про понад 250 мільйонів місць та достовірні відомості від спільноти з понад 300 мільйонів учасників, щоб швидко робити пропозиції, куди піти.

В Google говорять, що ця функція спочатку буде доступна в США, але поки що немає жодного слова про те, коли інші країни отримають її.

Це природне місце для Google, щоб тестувати ШІ, оскільки компанія працює над перетворенням свого флагманського навігаційного продукту в щось більш схоже на інструмент пошуку для виявлення нових місць, а не просто місце для отримання маршруту. Використання свого генеративного штучного інтелекту для прискорення цього переходу здається логічним наступним кроком.

Припустимо, ви відвідуєте Сан-Франциско і хочете запланувати декілька годин для унікальних старовинних знахідок. Просто запитайте Maps, що ви шукаєте, наприклад, "місця з вінтажною атмосферою в Сан-Франциско". Наші моделі штучного інтелекту будуть аналізувати масиви даних Maps про навколишні підприємства та місця, а також фотографії, рейтинги та відгуки від спільноти Maps, щоб дати вам надійні пропозиції.
Приклади, які надає Google для своєї генеративної функції пошуку штучного інтелекту

Google говорить, що з цією першою інтеграцією він починає працювати з малого, співпрацюючи зі спільнотою учасників компанії Local Guides, щоб забезпечити розсудливе використання генеративного ШІ. Це означає, що спочатку лише ці учасники матимуть доступ до генеративної функції ШІ в Google Maps. Потім компанія відкриє його для інших користувачів.

Місцеві гіди, які існують принаймні з 2019 року, описуються як “глобальна спільнота дослідників, які пишуть відгуки, діляться фотографіями, відповідають на питання, додають чи редагують місця та перевіряють факти на Картах Google”.

Неясно, наскільки це буде відрізнятися від, скажімо, простого пошуку “вінтажного магазину” у звичайному рядку пошуку Google Maps. Думаю, що відповідь буде більш розмовною у стилі чат-бота, з яким ми поступово знайомимося, а не просто надавати список вінтажних магазинів в порядку близькості.