ЄС розглядає можливість застосування до Telegram суворого нового закону про контент
За повідомленням Bloomberg месенджер Telegram, що використовується для розповсюдження російської дезінформації в Європі, ризикує потрапити під жорсткий контроль нового закону Європейського Союзу щодо онлайн-платформ, які використовуються для поширення незаконного та шкідливого контенту.
Регулятори зараз вивчають, чи слід визнати Telegram великою онлайн-платформою відповідно до нового закону про модерацію контенту, що прийнятий у ЄС, згідно з інформацією осіб, ознайомлених із ситуацією.
ЄС веде перемовини з Telegram щодо кількості користувачів у месенджера та визначення статусу платформи, яка включає канали для підписки на додаток до функцій обміну повідомленнями. Деякі офіційні особи у ЄС та його країнах-членах ставлять під сумнів заяву Telegram про те, що він має лише 41 мільйон регулярних користувачів у блоці.
Відповідно до Закону про цифрові послуги (DSA), платформи, які мають понад 45 мільйонів активних користувачів, повинні дотримуватися суворіших правил для запобігання поширенню дезінформації.
Представник Європейської Комісії зазначив, що орган перевіряє методологію підрахунку користувачів, яку використовує Telegram, та продовжує спостерігати за розвитком ринку. Представник Telegram сказав, що у платформи менше 45 мільйонів активних користувачів, необхідних для визнання великою онлайн-платформою відповідно до DSA.
Закон про цифрові послуги, який повністю набув чинності на початку цього року, дозволяє ЄС накладати штрафи на великі платформи в розмірі до 6% від глобальних річних продажів за порушення, або блокувати повторних порушників у ЄС.
Telegram часто використовується проросійськими акаунтами для поширення дезінформації щодо різних питань, починаючи з війни в Україні та закінчуючи імміграцією та зміною клімату. Нещодавно російські розвідники використовували платформу для вербування дрібних злочинців з метою здійснення диверсій по європейських столицях.
Каллас закликала виконавчий орган ЄС провести незалежну оцінку розміру платформи.
Представник Telegram зазначив, що їхня платформа не є ефективною для поширення дезінформації, оскільки вона не покладається на алгоритми, і компанія працює над створенням інструменту, який дозволить національним агенціям фактчекінгу додавати перевірену інформацію до відповідних постів.
Таким чином, ситуація з Telegram стає дедалі напруженішою, оскільки ЄС продовжує робити кроки для боротьби з поширенням дезінформації на своїй території. Питання, чи підпаде Telegram під нові суворі правила, залишається відкритим і буде залежати від результатів поточних розслідувань та переговорів.