Google платить деяким видавцям новин за публікацію статей, генерованих штучним інтелектом
Генеративний штучний інтелект – це неймовірний інструмент, коли він використовується належним чином, але один великий страх полягає в тому, що ШІ буде використовуватися для затоплення Інтернету статтями. Незважаючи на це, Google, як повідомляється, платить деяким незалежним видавцям досить великі суми грошей за публікацію статей, згенерованих ШІ, на своїх веб-сайтах за допомогою моделі ШІ, яка ще не була випущена.
Звіт AdWeek розкриває угоду між Google і кількома незалежними видавцями, в якій на цих веб-сайтах будуть опубліковані статті, згенеровані штучним інтелектом за допомогою моделей ШІ Google. Угода вимагає аналітичних даних та зворотного зв’язку для цих статей, згенерованих ШІ, і фіксований обсяг контенту протягом 12 місяців. Це також, мабуть, пов’язано з щомісячними виплатами від Google, які в деяких випадках становлять більше 10 000 доларів США на рік, а також отриманням безкоштовного доступу до інструментів, що використовуються для створення цих статей. Програма, мабуть, є частиною ініціативи Google News Initiative, яка була запроваджена у 2018 році.
Хоча, ймовірно, існують деякі негідні випадки використання таких інструментів, ця конкретна угода, принаймні, має благі наміри, схоже, зосереджена на наданні допомоги “видавцям з недостатніми ресурсами” у створенні агрегованого контенту з даних, наданих іншими джерелами, з прикладами, що включають державні установи та сусідні новинні агенції.
У звіті далі, як ні тривожно, згадується, що видавцям, які беруть участь у програмі, необхідно скласти список зовнішніх веб-сайтів, які регулярно виробляють новини та звіти, що мають відношення до їх читацької аудиторії. Панель інструментів інструменту дає користувачеві можливість отримати згенероване ШІ резюме повідомлення з цього зовнішнього веб-сайту, яке потім може бути відредаговане або негайно опубліковане після перевірки редактором. Угода Google вимагає трьох таких статей на день, одного інформаційного бюлетеня на тиждень і однієї маркетингової кампанії на місяць.
Немає жодних вимог до того, щоб ці статті були позначені як згенеровані штучним інтелектом.